Başvuru Önerileri

Her sene, sınıf öğretmenine tek ilan açma hakkı tanıyoruz. Bu nedenle ilanınızı yıllık ihtiyaçlarınızı öngörerek hazırlayabilirsiniz.

Okulunuzun tamamındaki 200-300 öğrenciniz için açacağınız ilanlara gönüllü bulmakta zorlanacağınızı bilmelisiniz. Bu nedenle ilanlarınızı sınıf sınıf açarak, sınıf öğretmeninin takibine bırakmanızı öneriyoruz.

Sınıfınız için ilan hazırlarken seçeceğiniz sınıfın durumunu gösteren bir kare fotoğraf gönüllülerimiz için yardımcı olacaktır.

Çocuklarınızın ihtiyaçlarını ayrıntılı olarak yazmak, gönüllülerimize okulunuzu seçmesi için imkân sunacaktır. İlanınız içinde özellikle kız ve erkek öğrenci sayılarını belirtmeniz, kaç kişi için yardım istediğinizi yazmanız özellikle sizden beklediğimiz en önemli şeydir.

Çoğunlukla olmasa da, okul yöneticileri öğretmenlerinin bu şekilde dışarıdan yardım talep etmesine karşı önyargılı olabilmekte ve bazı durumlarda buna karşı çıkabilmektedir. Bu nedenle ilanınızı yayınlamadan önce okul idarecinize bilgi vermenizi öneririz.

İlanınıza bölgenize gelen kargo firmaları ve okulunuzun açık adresini yazmanız da gönüllülerimize ulaşmanız bakımından size avantaj sağlayacaktır.

Son olarak en çok kullandığınız ve en hızlı size erişebileceğimiz bir telefon numarasını ve hızlı mesajlaşabilmek için bir sosyal medya hesabınızı bize bırakmanızı önemle rica ediyoruz. İletişim sorunu yaşadığımız da gönderileri başka okullarımıza yönlendirmek durumunda kalabiliyoruz.

Size gönderi yapıldığında kargolarınızı takip etmeyi ve çocuklarınıza dağıttığınızda bize fotoğraf göndermeyi unutmayınız!

Teşekkürler.