Kazım Karabekir İlkokulu

Güncelleme (29.10.2019): Van Kazım Karabekir İO Mehmet Öğretmenimizin sınıfına örgü eldiven, boyunluk ve bere gönderen "Can Makina'ya" teşekkür ederiz.

 

Okulumuz Van Edremit ilçesinde 2011 yılında yaşanan iki büyük deprem acısı sonrası toki evleriyle beraber yapılıp, 2013 Şubat ayında hizmete açılan okuldur. Buradaki çocuklarımız deprem senesi dünyaya gelmiş veya deprem senesinde 3 ve 4 yaşlarında olan çoğu öksüz ve yetim depremde anne babalarını kaybeden mağdur çocuklardır. Kimi çocuklar ise asgari ücretin altında hayatta durmaya çalışan ailelerin çocuklarıdır. Sınıfımızın 1.PROJEKSİYON CİHAZI 2.BİLGİSAYAR 3.YAZICI ihtiyacı bulunmaktadır. Gönüllü hayırsever abilerimiz ve ablalarımızdan bu öksüz ve yetim minik yavrularımızın yüreklerine dokunup onların daha iyi bir eğitim almaları için bu ihtiyaçlar konusunda şefkatli ellerini uzatmalarıdır. Minik öğrencilerim adına şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Öğretmen:

Bu okulumuza yardımcı olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımız (@okulkutusu) yada email adresimiz üzerinden (iletisim@okulkutusu.org) bize yazarak öğretmenimizin iletişim bilgilerini edinebilirsiniz...


Önemli!

Değerli Gönüllümüz;

Okulumuza gönderim yapmak için bize yazarken lütfen okulumuzun hangi ihtiyaçlarını karşılamak istediğinizi de belirtiniz. Böylece ihtiyaç listesinde kalan eksikler için diğer gönüllülerimizi koordine edebiliriz.

Okulumuza direk para gönderimi yapılmasını kabul etmiyoruz. Lütfen okulun listesinden gönderebileceklerinizi temin ederek öğretmenimiz adına, okuluna kargolayınız.

Okullarımıza bir kampanya çerçevesinde yardım toplayarak destek olmak istiyorsanız, lütfen önce kampanyanızı tamamlayıp, kargosu gönderilebilir duruma geldikten sonra bizden öğretmen iletişim bilgisi isteyiniz. Böylece siz kampanyanızı yaparken okulumuza yardımcı olmak isteyebilecek diğer gönüllülerimizi ve okulumuzu bekletmemiş oluruz.

Herhangi bir sebeple önceden üstlendiğiniz okula gönderim yapamıyorsanız lütfen Okul Kutusu'na haber verin ki, okulumuza yeni gönüllüler yönlendirebilelim.
Teşekkür Ederiz...