Gözenek İlkokulu

Güncelleme (23.10.2019): Sınıfımıza örgü eldiven, bere ve boyunluklar gönderen "Can Makina'ya" çok teşekkür ediyoruz.

Güncelleme (08.10.2019): Diyarbakır Gözenek İO Burcu Öğretmenimize 2 beyaz sınıf tahtası ve kırtasiye malzemeleriyle destek olan “Şule Serim’e” teşekkür ederiz.

Güncelleme (16.09.2019): Diyarbakır Gözenek Burcu Öğretmenimize sınıfına kitap ve kırtasiye malzemeleriyle destek olan “Hanımefendiye” teşekkür ederiz.

 

Merhaba. Ben Diyarbakır Çınar’a bağlı bir mezraya sınıf öğretmeni olarak yeni atandım. Okulum 2 derslik ve bir tuvaletten oluşuyor. Okulda bahçe veya çocukların zaman geçirebileceği hiçbir alan yok. Ayrıca öğretmenin de oturabilcegi kendine ait ne bir odası ne de tuvaleti mevcut. Bunun dışında okulun boyanmaya, tadilata ve yenilenmeye ihtiyacı var. Okulun içi taş olduğu için hem çabuk kirleniyor hem de soğuk oluyor. Bunun için parkeye ihtiyacımız var. Kitaplık, Atatürk köşesi, bilgisayar, ecza dolabı, perde, sıra örtüleri olmak üzere birçok eksiğimiz var. Çocukların defter, kitap, silgi, kalemtraş, eğitsel oyunlar, tebeşir gibi kırtasiye eksiklikleri mevcut.Tek isteğim çocukların okula girdiklerinde mutlu olacakları bir ortam sağlamak. Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Öğretmen:

Bu okulumuza yardımcı olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımız (@okulkutusu) yada email adresimiz üzerinden (iletisim@okulkutusu.org) bize yazarak öğretmenimizin iletişim bilgilerini edinebilirsiniz...


Önemli!

Değerli Gönüllümüz;

Okulumuza gönderim yapmak için bize yazarken lütfen okulumuzun hangi ihtiyaçlarını karşılamak istediğinizi de belirtiniz. Böylece ihtiyaç listesinde kalan eksikler için diğer gönüllülerimizi koordine edebiliriz.

Okulumuza direk para gönderimi yapılmasını kabul etmiyoruz. Lütfen okulun listesinden gönderebileceklerinizi temin ederek öğretmenimiz adına, okuluna kargolayınız.

Okullarımıza bir kampanya çerçevesinde yardım toplayarak destek olmak istiyorsanız, lütfen önce kampanyanızı tamamlayıp, kargosu gönderilebilir duruma geldikten sonra bizden öğretmen iletişim bilgisi isteyiniz. Böylece siz kampanyanızı yaparken okulumuza yardımcı olmak isteyebilecek diğer gönüllülerimizi ve okulumuzu bekletmemiş oluruz.

Herhangi bir sebeple önceden üstlendiğiniz okula gönderim yapamıyorsanız lütfen Okul Kutusu'na haber verin ki, okulumuza yeni gönüllüler yönlendirebilelim.
Teşekkür Ederiz...