Çakallı İlkokulu

Güncelleme (23.10.2019): Diyarbakır Çakallı İO İpek Öğretmenimizin okul dış cephe badanısını üstlenen “Dicle Üniversitesi Kimya Teknolojisi Bölümü - Toplumsal Hizmet ve Rehabilitasyon Dersi Projesi 3 öğrencisine ” teşekkür ederiz.

Güncelleme (19.10.2019): Diyarbakır Çakallı İO İpek Öğretmenimize bilgisayar desteğinde bulunan “Sakarya Mercan Kız Öğrenci Yurduna” teşekkür ederiz.

Güncelleme (19.10.2019): Diyarbakır Çakallı İO İpek Öğretmenimize tüplü ısıtıcı ve elektrikli süpürge ile destek olan “Hanımefendiye” teşekkür ederiz.

Güncelleme (09.10.2019): Diyarbakır Çakallı İO İpek Öğretmenimize bezli sınıf panosu, ecza dolabı ve A4 kağıt desteğinde bulunan “Çisil Moldur’a” teşekkürler.

Güncelleme (04.10.2019): Diyarbakır Çakallı İO İpek Öğretmenimize Türkiye Haritası gönderen “Özkan Gürkan’a” teşekkür ederiz.

 

Merhaba, ben Diyarbakır Bismil'de bir köy okulu öğretmeniyim. Okulumuzun şartları pek iyi değil. Okula ilk atandığımda sınıfta sadece ayakları kırık plastik sandalyeler ve kirli bir halı vardı. Kendi imkanlarımla sınıfa eşyalar ve materyaller aldım. Ama hala çok eksiğimiz var.

Anasınıfı için: 10 adet ahşap çocuk sandalyesi, elektrikli süpürge, ecza dolabı, kukla köşesi, 1 adet tüplü ısıtıcı (çok sık elektrik kesintisi yaşadığımız için), 15 metrekare parke

İlkokul için: Türkiye haritası, pano, projeksiyon, 1 adet bilgisayar, 2 adet elektrikli ısıtıcı, ve yine ilkokul için sıra (kaç tane olursa o kadar iyi bizim için)

Bu ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek gönüllüler arıyoruz ve şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ediyoruz.

Öğretmen:

Bu okulumuza yardımcı olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımız (@okulkutusu) yada email adresimiz üzerinden (iletisim@okulkutusu.org) bize yazarak öğretmenimizin iletişim bilgilerini edinebilirsiniz...


Önemli!

Değerli Gönüllümüz;

Okulumuza gönderim yapmak için bize yazarken lütfen okulumuzun hangi ihtiyaçlarını karşılamak istediğinizi de belirtiniz. Böylece ihtiyaç listesinde kalan eksikler için diğer gönüllülerimizi koordine edebiliriz.

Okulumuza direk para gönderimi yapılmasını kabul etmiyoruz. Lütfen okulun listesinden gönderebileceklerinizi temin ederek öğretmenimiz adına, okuluna kargolayınız.

Okullarımıza bir kampanya çerçevesinde yardım toplayarak destek olmak istiyorsanız, lütfen önce kampanyanızı tamamlayıp, kargosu gönderilebilir duruma geldikten sonra bizden öğretmen iletişim bilgisi isteyiniz. Böylece siz kampanyanızı yaparken okulumuza yardımcı olmak isteyebilecek diğer gönüllülerimizi ve okulumuzu bekletmemiş oluruz.

Herhangi bir sebeple önceden üstlendiğiniz okula gönderim yapamıyorsanız lütfen Okul Kutusu'na haber verin ki, okulumuza yeni gönüllüler yönlendirebilelim.
Teşekkür Ederiz...