Can Makina Okul Kutusu için Örüyor...

Yazar:

1 Eylül itibari ile başvuru almaya başladığımız platformumuzda dönem dönem sınıfları için örgü atkı, bere ve eldiven isteyen okullarımız oluyor. Bu sene de kışa yaklaşırken yavaş yavaş okullarımızdan bu tip başvuruların gelmeye başladığı şu günlerde platformumuz aracılığı ile bu ihtiyaca sponsor olmak üzere İstanbul’dan Can Makina Sanayi Dış Tic. Ltd. Şti. bizimle irtibata geçerek ülkemizin soğuk kesimlerindeki okullarına destek olmak istediklerini bizlere ilettiler.

Can Makina’dan irtibatta olduğumuz Zeynep Hanım ile yaptığımız organizasyon, Eylül ayı itibariyle başvuru yapmış soğuk kesimlerdeki 33 sınıfımızla irtibata geçerek öğrenci sayılarını ve yaşlarını edinmemiz ile başlamış oldu.

Zeynep Hanımın ve yakın çevresinin destekleri ile gerekli yünler temin edildi, 650’den fazla hazır bere satın alındı. Geçmişte olduğu gibi ilanlardaki okullar için bir araya gelen gönüllülerimiz çocuklarımız için el emeği boyunluklar örerken, Can Makina da kendi bünyesindeki örgü makinaları ile çocuklarımız için eldivenler örüyor.

Her hafta ortaklaşa yaptığımız bu koordinasyon ile okullarımıza örgü eldiven, bere ve boyunluklar gönderiliyor…

Okul Kutusu olarak; 2018 yılından bu yana okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ve neredeyse başvuran her okulumuza eldiven ve atkı örerek destek olan "Can Makine Sanayi Yönetimi ile Demirkartal Ailesine ve Yakınlarına" teşekkür ediyoruz.


 

 

Yünlerin temini için destek olan Burcu Şirolu / Nergiz Pireci / Murat Yerlikaya / Aybige Demirkartal / Tezcan Kurt / Uğurcan Kurt / Hatice Afşin / Selda Şahin / Yasemin Yerlikaya / Lütfü Ağcabay / Volkan Yener / Ahmet Türk‘e ve sağladığı alım kolaylığından ötürü “Emiroğlu Tekstil – Halil Emirhüseyinoğlu’na;

Berelerin satın alınmasına destek veren Necmettin Dayan / Necati Pireci ve Arkadaşlarına / Ekin Çomak / Hatice Ağan / Yasemin Yerlikaya / Meriç Şahin / Ganimet Aygül Kurt Ailesi ‘ne;

Boyunlukları ören Melike Yerlikaya / Ganimet Aygül / Nergiz Pireci / Burcu Şirolu / Leyla Ergün / Mine Ergün / Nezihe Karanfil / Nükhet Karanfil / Tuba Kurt Atay / Selda Şahin / Neslihan Yenilmez / Fatma Zehra Ağan / Türkan Metin / Nurdan Okumuş / Nesrin Karabulut / Gaye Demir / İrem Kurt / Dora Kuaför / Zuhal Karaosmanoğlu ‘na çok teşekkür ediyoruz.